04-6000767

פיזיותרפיה וסטיבולרית

זמינות תורים מיידית!

אין צורך בהמתנה ארוכה למשך מספר חודשים עד התור שלך! אצלנו במרכז אף אוזן גרון של מדיקל וילג' תקבלו רצף טיפולים מיידי ומהיר

טכנולוגיות מתקדמות

תקבלו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, המספקות תוצאות יעילות ומהירות למגוון רחב של טיפולים

צוות רב

קבלו הנחייה ממומחים שמטרתה לספק פתרונות מקצועיים לכל פרט אפשרי של סחרחורת (או ורטיגו) או או שיווי משקל

אצלנו במרכז תוכלו לקבל ליווי והדרכה ממטפלים בעלי הכשרה בפיזיותרפיה וסטיבולרית, הטיפול מתבצע באותו המכון בו התקיימו הבדיקות.

תחילת הטיפול יקבע בהתאם לתוצאות הבדיקות, כמובן שכמו בכל טיפול שהוא, שיתוף הפעולה והנכונות שלכם להתמסר לתהליך תעזור פלאים לשיפור באורח החיים והחלמה. לאורך התהליך יתמקד הפיזיותרפיסט בתרגילים אשר יעזרו לכם לחוש שיפור בשיווי המשקל בכל תחומי חייכם: 

 1. עמידה: כמו שתגלו במבחן פלטת הכח (פוסטוגרפיה) במהלך העמידה קורה הרבה יותר מאשר הייתם מודעים לו, המערכת הוסטיבולרית נמצאת בפעולה מתמדת ושינויים זעירים בשיווי משקל מתרחשים בכל מילי שנייה בין המוח השלד השרירים והאדמה עליה אנחנו עומדים.

 2. הליכה: הליכה גם היא פעולה אותה אנחנו לוקחים כמובן מאליו אך אם תנסו לדמיין לרגע את התינוק הלומד ללכת תוכלו להבין כמה התמקצעות קיימת בתוך פעולה כל כך פשוטה, הוא נעזר בשולחן כדי לעמוד או באצבע של מבוגר אשר מלמד אותו. 

הליכה היא מעין סדרה של נפילות מבוקרות, וכשאחת מערכות הגוף הקשורות נפגעת לפעמים צריך לחזק ולצבור ביטחון מחדש בפעולה הלא מובנת מאליה הזו.

 1. במעבר בין ישיבה-עמידה-שכיבה: כפי שתוכלו לקרוא בהעמקה בעמוד המיועד למערכת הוסטיבולרית תוכלו לראות שישנם שלוש תעלות חצי קשתיות בשלושה מישורי התנועה, תעלות בתעלות אילו ישנו נוזל הנע בהתאם לשינויים של מנח הראש, במידה וקיימת הפרעה לתנועת הנוזל התקינה שינויים בתנוחת הראש כמו שינוי צד בשינה עלולים להיות חוויה מאוד לא נעימה בלשון המעטה.

הפיזיותרפיה הוסטיבולרית נועדה לשפר את זרימת הנוזל ולהקל על התסמינים המלווים את תנועות הראש. מיקוד הראייה בזמן תנועות הראש ובזמן מעקב אחר גירויים, המערכת הוסטיבולרית מחוברת לעצב הראייה, כמו שתגלו בבדיקת ה- VHIT במידת הצורך יינתן דגש על שיפור היכולת והקלה בתסמינים וייצוב הראייה. יש חשיבות גדולה לשיתוף הפעולה מצד המטופל לשיפור במצב הבריאותי במהלך טיפול, במידה ותהיו מסורים לתהליך ולליווי המסור של המטפל תוכלו להאיץ את תהליך ההחלמה ולצמצם את מספר המפגשים. ההחלמה שלך היא המטרה שלנו אבל זה גם בידיים שלך.

לנוחיות המטופלים שירותי המרפאה תוכננו ונבנו באופן קפדני המאפשר לנו להעניק שירות מהיר ואיכותי עבור כל מטופל.

 1. אצלנו במרכז תוכלו לקבל ליווי והדרכה ממטפלים בעלי הכשרה בפיזיותרפיה ווסטיבולרית

 2. קביעת התורים מתבצעת במהירות ובזמינות חסרות תקדים עד 72 שעות מרגע הפנייה.

 3. במכון בדיקות ייעודיות נוספות וטיפולים המאפשרים קבלת תמונה קלינית ואבחנתית מלאה

 4. הסגל המקצועי נמצא תחת אותה קורת גג ונמצא בתקשורת ובזמינות גבוהה אחד לשני, כך שבמידת הצורך המטופל יקבל מענה כמעט מידי.

 5. ייתכן ובתוך שבועיים מהיום תתחיל טיפול והקלה בתסמינים

הסיבות מגוונות עלולות להיות חיצוניות או פנימיות אך בכל מקרה גורמות לפגיעה במערכת שיווי המשקל (המערכת הוסטיבולרית).

הסיבות מגוונות עלולות להיות חיצוניות או פנימיות אך בכל מקרה גורמות לפגיעה במערכת שיווי המשקל (המערכת הוסטיבולרית).

כן גם ילדים עלולים לסבול מתפקוד לקוי במערכת הוסטיבולרית. האם אתם מזהים שהילד 

 • מתקשה ללכת ישר.
 • מניע את הראש באופן לא יציב.
 • מזיז את העיניים בקפיצות לא נשלטות.
 • מושך לצד אחד בהליכה.
 • מתנדנד (כמו שיכור מתקשה לעמוד).
 • נופל בלי סיבה נראית לעין.

פיזיותרפיה וסטיבולרית משפרת את הסימפטום לסחרחורת ואי שיווי המשקל, המטופלים נופלים הרבה פחות מאשר נפלו לפני הטיפול,ההליכה משתפרת ובכלל איכות החיים עלולה להשתפר משמעותית. לפחות 80% מהמטופלים יחבו שיפור בסימפטומים.(על פי NIH האמריקאי)

אם מגלים חבלות חדשות באופן לא סביר, הזנחה: חשש משימוש במקלחת או ביציאה מהבית.

אם הגעת עד כאן ושאלת את עצמך את השאלה כנראה שכדאי לפחות לעשות שיחת ייעוץ חינמית.

פגישת הייעוץ, הבדיקות, וטיפולי הפיזיוטרפיה נכללים בביטוחי הבריאות של כל קופות החולים.

 • המרפאה ממוקמת בקניון מול החוף וילג על כביש 2, למגיעים מכיוון צפון היציאה היא במחלף אולגה ולמגיעים מדרום היציאה היא ישירה מעט לפני מחלף אולגה, כמו כן תחנת הרכבת של חדרה מערב ממוקמת בסמוך לקניון וישנם מספר רב של קווי אוטובוס המגיעים לקניון בזמן נסיעה של כ10 דקות.

 

שיחת ייעוץ טלפונית אפשרית, וכדי שלא תמתין על הקו תוכל להשאיר פרטים ואנחנו נחזור אליך באופן שבו תבחר, באמצעות שיחת טלפון או בתיבת הדאר האלקטרוני, קישור להשארת פרטים כאן

 

תלוי בגורם ראשוני, לשמחתינו ישנם שלל גורמים אשר ניתן לפתור באופן מוחלט. עם זאת במהלך החיים ישנו יותר מגורם אחד לסחרחורת וגורמים כמו מחסור בנוזלים,מיגרנות חוזרות או נטילת תרופות בעלות תופעות לוואי עלולים לגרום לתופעה לחזור לא בהכרח באופן קבוע.

ניתן להגיע להחלמה בטווח זמן של 6 עד 12 מפגשים שבועיים במידה והמטופל מתמסר לתהליך ומתרגל ברצינות גם בבית את התרגילים שקיבל פיזיותרפיסט. אין תרופת קסמים.

עבור בעלי ביטוחי בריאות פרטיים וביטוחים משלימים מתאימים פגישת הייעוץ, הבדיקות והטיפולים יהיו בכיסוי כספי חלקי או מלא.