04-6000767

מרכז אף אוזן וגרון - שמיעה, סחרחרת ושיווי משקל

זמינות תורים מיידית!

אין צורך בהמתנה ארוכה למשך מספר חודשים עד התור שלך! אצלנו במרכז אף אוזן גרון של מדיקל וילג' תקבלו רצף טיפולים מיידי ומהיר

טכנולוגיות מתקדמות

תקבלו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, המספקות תוצאות יעילות ומהירות למגוון רחב של טיפולים

צוות רב

קבלו הנחייה ממומחים שמטרתה לספק פתרונות מקצועיים לכל פרט אפשרי של סחרחורת (או ורטיגו) או או שיווי משקל

דר ישי ראובן

הכירו את ד"ר ישי ראובן - מנהל המכון

ד"ר ישי ראובן הינו רופא מומחה ומנתח אף אוזן גרון, נוירואוטולוג, ומנתח כירורגיית ראש וצוואר. סיים את התמחותו בבוסטון וטורונטו. פרסם מעל ל – 20 מאמרים בנושא סחרחורות ושיווי משקל והשתתף בלמעלה מ 12 כניסים בינלאומיים מתחום האוטולוגיה.

ד"ר ישי הינו רופא בכיר בבית החולים רמב"ם בחיפה מרכז את תחום מרפאת הסחרחורות ושיווי המשקל בבית החולים. במקביל לכך ד"ר ישי מעביר הרצאות במוסדות אקדמיים שונים בארץ ובעולם, בנושאים מתחום א.א.ג , אוטולוגיה , סחרחורות ובעיות בשיווי משקל וורטיגו.

ד"ר ישי מלווה את מטופליו לאורך כל הטיפול מקפיד על שקיפות, מסביר ומתאר את התהליך אליו צפוי המטופל להיכנס. הן מבחינה אישית והן מבחינת המעורבות של צוות רב תחומי שיכול לכלול במקרים מסוימים נוירולוג, מומחה עיניים, אורתופד ופיזיותרפיה.

האני מאמין של ד"ר ישי הוא
"לתת יחס אישי לכל מטופל ,זמינות תמידית למטופלים לכל שלב בטיפול."

בדיקות מבוצעות:

פיזיותרפיה וסטבולרית

מטרת הטיפול היא להקטין את סימני הסחרחורת ולשפר את שיווי המשקל והריכוז הבעיתי המותאמים אישית 

לעוד לחצו

 

בדיקת V-HIT

מטרת הבדיקה היא לבדוק את פעולתן של התעלות החצי קשתיות במערכת ההוסטבולרית

לעוד לחצו

פלטת כוח פוסטוגרפיה

מטרת הבדיקה היא בדיקת יציבות, המיועדת לבחון את היציבות הכללית של גוף

לעוד לחצו

שאלות נפוצות:

המערכת הוסטיבולרית ממוקמת באוזן הפנימית, בשתי האוזניים. תפקידה לחוש את מנח הראש ותנועות הראש והגוף ולהעביר מידע זה למרכזי שיווי המשקל במוח. פגיעה במערכת הוסטיבולרית, באוזן אחת או בשתי האוזניים, תגרום לתחושת סחרחורת ולפגיעה בשיווי המשקל. הסחרחורת יכולה להופיע בעמידה, בהליכה או בשכיבה, ולעיתים בכל המצבים. בשלב החריף מלווה הסחרחורת בדרך-כלל גם בבחילות והקאות. 

המחלה הוסטיבולרית הנפוצה ביותר היא סחרחורת תנוחתית שפירה (BPPV). במחלה זו הסחרחורת מופיעה בעיקר בשכיבה ולעיתים גם במנחים אחרים. טיפול וסטיבולרי יכול להביא להקלה מהירה ומשמעותית לבעיה זו. מחלות וסטיבולריות אחרות הינן מחלת מנייר או ליקוי וסטיבולרי חד-צידי, וגם הן ניתנות לרוב לטיפול שיקומי בהצלחה מלאה או חלקית.

 בכל מקרה של סחרחורת ואובדן שיווי משקל , ירידה בשמיעה יש לפנות להערכת רופא .

הבדיקות אינן קשות לביצוע ואף קצרות ונינוחות, במקרים של סחרחורת קשה יש להגיע בליווי אדם נוסף כיוון שבבדיקה נגרמת סחרחורת מבוקרת לצורך אבחון מקור הסחרחורת. 

 

ישנם סיבות רבות ממה סחרחורת נגרמת. כמה מהסיבות הן – התייבשות, מאמץ גופני, רמה נמוכה של ברזל, ערכי לחצי דם נמוכים/גבוהים, מקורן בחלק הפנימי של האוזן, דלקת באוזן הפנימית, מחלת מנייר, מיגרנה, סחרחורת ממקור צווארי, אירוע מוחי, גידולים, טרשת נפוצה, טיפול תרופתי, מצבים והפרעות נפשיות, תת תפקוד בלוטת המגן, שינויים הורמונליים ועוד.