04-6307089

אורטופטיקה

זמינות תורים

תיאום תורים מהירים תוך 24 שעות

טכנולוגיות מתקדמות

מכשור חדש בחזית הטכנולוגיה המתקדמת

רופאים מומחים

צוות רופאים מומחים מובילים בתחומי התמחות שונים

אורטופטיקה היא תחום רפואי מיוחד המתמקד באבחון וניהול לא ניתוחי של הפרעות בתנועת עיניים, בעיות ראייה דו-עינית וסוגים מסוימים של פזילה (חוסר יישור של העיניים). אורתופטיסטים הם אנשי מקצוע בתחום הבריאות שהוכשרו בתחום זה ועובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רופאי עיניים (רופאים מומחים בטיפול עיניים) על מנת לספק טיפול מקיף בעיניים.

המטרה העיקרית של האורטופטיקה היא לשפר או לתקן את תפקוד הראייה ואת תיאום העין באמצעות מגוון טיפולים לא ניתוחיים. אורטופיסטים משתמשים בטכניקות וטיפולים שונים כדי להעריך ולנהל מצבים כגון:

  • אמבליופיה (עין עצלה): אורתופטיסטים מסייעים באבחון וטיפול באמבליופיה, המופיעה כאשר לעין אחת יש ירידה בראייה עקב חוסר בגירוי חזותי תקין במהלך הילדות. הם עשויים להשתמש בטכניקות כמו תיקון או טיפות עיניים כדי לעודד את העין החלשה לפתח ראייה טובה יותר.
  • פזילה (חוסר יישור עיניים): לאורתופטיסטים תפקיד מכריע באבחון וניהול סוגים שונים של פזילה, לרבות אזוטרופיה (הפניה פנימה של העין) ואקזוטרופיה (הפניית העין כלפי חוץ). הם עשויים לרשום תרגילים, פריזמות או משקפי ראייה מיוחדים כדי לשפר את יישור העין וקואורדינציה.
  • דיפלופיה (ראייה כפולה): אורתופטיסטים מעריכים ומנהלים ראייה כפולה, שעלולה להתרחש עקב חוסר יישור של העיניים. הם עשויים להשתמש בפריזמות או בטכניקות אחרות לטיפול בראייה כדי להקל על ראייה כפולה ולשפר את הראייה הדו-עינית.
  • הפרעות בתנועת עיניים: אורטופיסטים מעריכים ומטפלים במצבים המשפיעים על תנועות העיניים, כגון ניסטגמוס (תנועות עיניים לא רצוניות, קצביות) או הפרעות תנועתיות של העין. הם עשויים להמליץ ​​על תרגילי עיניים או התערבויות אחרות כדי לשפר את השליטה והתיאום של תנועות העיניים.

אורטופסטים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רופאי עיניים כדי לפתח תוכניות טיפול אישיות לכל מטופל. הם עשויים גם לשתף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, כגון אופטומטריסטים ונוירולוגים, כדי לטפל במקרים מורכבים הכוללים הפרעות ראייה ותנועת עיניים.

חשוב לציין שאורטופטיקה מתמקדת בעיקר בטיפול לא ניתוחי, אך במקרים מסוימים, אורטופטים עשויים לסייע לרופאי עיניים בטיפול לפני ואחרי הניתוח בחולים העוברים ניתוח שרירי עיניים.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר חווה קשיים ביישור עיניים, ראייה דו-עינית או בקרת תנועות עיניים, התייעצות עם אורטופסט או רופא עיניים המתמחה באורתופטיקה יכולה להועיל.