04-6307088

פיגמנטציה

זמינות תורים מיידית!

אין צורך בהמתנה ארוכה למשך מספר חודשים עד התור שלך! אצלנו במרכז לכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית תקבלו רצף טיפולים מיידי ומהיר.

טכנולוגיות מתקדמות

תקבלו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, המספקות תוצאות יעילות ומהירות למגוון רחב של טיפולים

טיפול לא פולשני

קבלו פתרון מושלם לאתגרים אסתטיים, ללא כאבים ובמטרה לשמור על פונקציונליות ומראה חלק של חלקי הגוף

"שמור את פניך תמיד בכיוון קרני השמש והצללים לעולם יפלו מאחוריך" אכן משפט ציורי ומעצים אך המלצה איך נאמר? "לא משהו" מעניק לנו וולט וויטמן משורר אמריקאי מהמאה ה19, השמש מעניקה חיים והיא סמל לתקווה וחיוביות, וכמובן שלחשיפה לשמש יש יתרונות רפואיים כמו ייצור של ויטמין D3 אכן טוב ויפה, אך לאורך החיים החשיפה לשמש פוגעת בעור ומותירה בו פגמים כגון קמטים, ריפיון וכמובן כתמים מעיקים המכונים פיגמנטציה.

פיגמנטציה בעור מתייחסת לשינויים בצבע העור עקב הפרדת פיגמנטים שונים בעיקר מלנין. אבל השמש אינה האשמה היחידה, ישנם גורמים רבים ומגוונים  המקדמים את תופעת הפיגמנטציה.

בשל הדרישה הרבה התפתחה טכנולוגית הטיפול פלאים בעשורים האחרונים ובכלים אשר עומדים לרשותינו במרפאת המדיקל וילג' אנו מסוגלים להעניק טיפולים רג'נרטיביים אשר ישכיחו את השנים מעל עורך, במהירות יעילות וללא כואב.

 

מה הם הגורמים להיווצרות תופעת הפיגמנטציה בעור?

הסיבות הן רבות ועלולות להיות כרוכות זו בזו, סיבות גנטיות ותורשתיות, אורח חיים לא בריא, חשיפה לעישון, או שהייה ארוכה בשמש, אפילו בעיות הורמונליות והריון עלולים לתרום להיווצרותם של הכתמים.

חשיפה לשמש: קרני השמש UV גורמות לייצור מוגבר של מלנין כדי להגן על העור מהשמש, השינוי בהרכב המלנין בעור לאורך זמן עלול לתרום להופעתם של פגמים כגון נמשים וסימנים כגון כתמי שמש וכתמי גיל.

שינוייים הורמונליים: שינויים הורמונליים חדים עלולים להשפיע על פיגמנטציה, במצבים מסויימים בהריון (מלזמה, כלואזמה), שימוש באמצעי מניעה הורמונליים ומצבים רפואיים מסוימים עלולים להוביל לייצור מלנין מוגבר וכתוצאה מכך פיגמנטציה לא אחידה על העור.

טראומה עורית או דלקת: פציעות, דלקות ואף טראומה (כגון אקנה,חתכים וכוויות) עלולים לגרום לייצור מלנין מוגבר כחלק מתהליך הריפוי, תקלה בתהליכים אילו עלולה לגרום לפיגמנטציה באזורים הפגועים.

גורמים גנטיים: לגנטיקה תפקיד משמעותי בקביעת צבע העור, העיניים ורגישות כללית לשינויים, ישנם אנשים שמטבעם נוטים להיות רגישים יותר לפיתוח אזורי של היפר פיגמנטציה או היפופיגמנטציה (כתמים קלים יותר).

סוגי הכתמים השונים:

כתמים שמקורם חשיפה לשמש: מופיעים לרוב על הזרועות ידיים, פנים, צוואר וגב.

מלזמה: כתמים המופיעים מעל השפה על המצח ועל הלחיים, מופיעים בעקבות שינויים הורמונליים.

כתמים הנוצרים בעקבות תהליך דלקתי: מופיעים לרוב אצל אילו בעלי גוון עור כהה יותר הובלים מבעיה דלקתית בעור.

טכנולוגית הטיפול:

  • ALMA-Q

טכנולוגיית הלייזר הראשונה המאפשרת לשלב שני אורכי גל ובנוסף בחירת פולס כפול או בודד. קרן הלייזר של מכשיר זה היא כה מדוייקת ועדינה עד שניתן לכוון את עומק החדירה לחמש שכבות עור שונות בלי להפעיל עומס על שכבת העור החיצוני ובלי להשאיר סימנים. מניפת אפליקציות מאפשרת לגיוון טיפולי ולקיצור זמני הטיפול.

טיפול קצר ומדוייק, הגנה מירבית מפציעות סביב איזור הטיפול , מתאים לכל אזורי הגוף ואפילו לאילו בעלי עור דק במיוחד או כהה.

הפתרון:

לשמחתינו הטיפול בפיגמנטציה הפך אפשרי נגיש יחסית ומהיר בעקבות השינויים הטכנולוגיים בתחום זה, טכנולוגיית הלייזר מביאת הבשורה לטיפול מקומי ועדין או לחילופין כיסוי משטחים גדולים בהתאם לצורכו של כל מטופל כפי שיוחלט בקליניקה על ידי מיטב המומחים, במידת הצורך ייתכן שימוש בחומר פילינג אשר יסיר שכבות עור רחבות בכדי ליצור אחידות במשטח רחב. בשילוב לטיפול זה ניתן לחבר טיפולים נוספים אשר יעניקו לעור חיוניות וזוהר כהכנה לטיפול או כתמיכה רג'נרטיבית, שלב ההחלמה הוא שלב בו העור מחיש גורמי תיקון אל האזור המטופל אשר מחליפים את שכבת העור אשר נלחמה בגורם הפגיעה, ניקיון העור ויישום באמצעות הזרקה תת עורית סקולפטרה או באמצעות ג'טפל ימלאו את העור המטופל בכל הטוב לו הוא זקוק כדי להתחדש במהירות מירבית ובמלאי לאורך זמן.

 

שאלה זו מעסיקה רבים והאמת היא שהטיפול אינו כואב ואינו חודרני, במידה וישנו צורך בהסרת שומה נקודתית או בפרוצדורה מורכבת יותר תתבצע הרדמה מקומית, אך הטיפול במכשיר ה – ALMA Q אינו טיפול כואב.

תוצאות ייראו כמעט מיד ובהחלט ישתפרו לאחר מספר ימים עד שבוע משום שהעור צריך להחליף את התאים הפגועים, מה שבהחלט נראה הוא הידוק של תווי הפנים מיד לאחר הטיפול משום שהטיפול מחדש את הקולגן ופוגע בשכבת השומן התת עורית.

התשובה לשאלה זו נמצאת אצל הרופא, אך ייתכנו מספר מפגשים בהתאם למצב העור חומרת הבעיה ומהירות הריפוי העצמי של הגוף, ככל שהגוף ייתמך בהכנה לטיפול כך הטיפול יהיה מהיר יותר. לשם כך הנך מוזמנת לקרוא על טיפולי ג'טפל ומיזוסטריפ המזינים את העור ומנקים אותו לעומק.