04-6307089

בדיקת מיפוי קרנית - טופוגרפיה של הקרנית

מיפוי הקרנית, המכונה גם טופוגרפיה של הקרנית, היא בדיקה אבחנתית המשתמשת במכשיר מיוחד ליצירת מפה מפורטת של פני הקרנית, שהיא השכבה החיצונית הברורה של העין. בדיקה זו מבוצעת בדרך כלל כדי להעריך את הצורה והעקמומיות של הקרנית, מה שיכול לסייע באבחון מצבים כגון אסטיגמציה, קרטוקונוס ואי סדרים אחרים בקרנית.

במהלך בדיקת מיפוי הקרנית, המטופל יושב מול מכונה המשתמשת בסדרה של אורות וחיישנים כדי לסרוק את פני הקרנית. הנתונים שנאספים על ידי המכונה משמשים לאחר מכן ליצירת מפה תלת מימדית של הקרנית, אותה ניתן לנתח על ידי רופא עיניים או מומחה עיניים מוסמך אחר. הבדיקה אינה פולשנית ולרוב נמשכת מספר דקות בלבד.

מיפוי קרנית הוא כלי רב ערך לאבחון וניטור מגוון מצבי עיניים, והוא יכול לעזור לרופאים לפתח תוכניות טיפול מותאמות אישית עבור המטופלים שלהם.

משך הבדיקה:

הבדיקה עצמה אורכת בדרך כלל דקות ספורות בלבד.

פענוח הבדיקה:

לאחר השלמת הבדיקה, ספק שירותי הבריאות יסקור בדרך כלל את התוצאות עם המטופל וידון בכל ממצא או המלצות להערכה או טיפול נוסף. בסך הכל, כל התהליך של בדיקת מיפוי הקרנית לוקח בדרך כלל פחות משעה מתחילתו ועד סופו. עם זאת, זה תמיד רעיון טוב לבדוק עם ספק שירותי הבריאות שלך לקבלת מידע ספציפי על מה לצפות במהלך הבדיקה וכמה זמן זה עשוי להימשך.

שדה ראייה – קיים באתר.

בדיקת OCT – קיים באתר.

מיפוי קרנית משמש אותנו לאבחון מחלות המעוותות את פני הקרנית או הגורמות לשינוי צורתה המקורית כמו קוטוקונוס ואקטזיה. בנוסף הבדיקה משמשת לבדיקות לאחר השתלת קרנית ולבדיקות לפני ניתוחים להסרת משקפיים.

בבדיקה מיפוי קרנית אנו ממפים את מבנה הקרנית, מידת הקמירות שלה ויכולת שבירת האור שלה.

המיפוי נעשה באמצעות מכשיר דיגיטלי הבודק ודוגם את פני שטח הקרנית בעזרת הקרנה וסריקה של מספר טבעות אור או מצלמה מיוחדת ומעבד את צורת הקרנית למפה של צבעים.

אצלנו במכון העיניים של מדיקל וילג' אנו משתמשים בשיטת מיפוי (טופוגרפיה) חדשה.

שיטה זו נקראת פנטאקאם (Pentacam) או Scheimpflug topography.

שיטה זו היא מהמתקדמות בעולם המצלמת את כל החלק הקדמי של העין בעזרת עשרות צילומים.

הטופוגרפיה הזו מספקת לנו צילומים חדשים ומדויקים של הקרנית. מהחלק הקדמי, האחורי ועד לעדשה הנמצאת בתוך העין.

מכשיר מיפוי קרנית PENTACAM

מיפוי קרנית
רופא עיניים מומחה גלאוקומה

ד"ר פאדי חדאד, מנהל המכון.

ד"ר פאדי חדאד, מומחה לרפואת עיניים וגלאוקומה, סיים את לימודי הרפואה בבית-הספר לרפואה של הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים. את ההתמחות ברפואת עיניים השלים בבי"ח וולפסון – חולון, ובהמשך השלים שנתיים של התמחות-על במחלת וניתוחי הגלאוקומה ב-SURREY AND SUSSEX HEALTHCARE NHS TRUST ו-KING'S COLLEGE HOSPITAL בלונדון. ד"ר חדאד משמש כעת כרופא בכיר בבי"ח פוריה, טבריה, ובבי"ח בני-ציון בחיפה ומרכז בהם את תחום הגלאוקומה. בנוסף, הוא הוא צבר ניסיון רב בעבודה ברפואת עיניים בקהילה.

ד"ר חדאד פעיל אקדמית ומשתתף במחקרים. מחקריו התפרסמו בכנסים ארציים ובינלאומיים כולל כנס ה-ESCRS באמסטרדם, וה-WORLD GLAUCOMA ASSOCIATION CONGRESS בטוקיו 2021. כמו כן, הוא נותן הרצאות למתמחים ברפואת עיניים, לסטודנטים לרפואה, והשתתף במתן קורסים אקדמיים לאופטומטריסטים ואחיות.

ד"ר חדאד מנתח קטרקט ומבצע את כל מנעד ניתוחי הגלאוקומה, כולל הניתוחים הקלאסיים (דוגמת TRABECULECTOMY וAHMED VALVE) וכן ניתוחים חדישים (דוגמת PRESERFLO, ו-MIGS כגון ISTENT).